İnşaat Sonrası Temizlik Şirketi

Bu zorlu hijyenikliği genelde temizlik şirketlerine yaptırmak tercih edilir fakat kendiniz de yapabilirsiniz. Genellikle de arkadaşlarınız ya da ailenizden yardım almanız halinde bir ya da iki günlük vakit hijyenik evinizde oturmaya başlamanız amacıyla yeterli olacaktır.  İnşaat ardından ev hijyenikliğinin genel kuralları şunlardır:

Öncelikle yerde birikmiş molozlardan, inşaat atıklarından, kutu ve kablolardan, bantlardan kurtulun. Böylece evdeki kirliliğin kabasını alabilmek yapmanız gereken hijyenikliğin boyutunu daha iyi anlamanızı sağlar.

İster inşaat ister rezervasyon olsun, evin içinde  oluşturulan işlemler çok çok toz yaratır. Evin aklınıza gelen her noktasında toz birikmiş olabilir. Bu sebeple ayrıntılı bir temizlik yapmanız gerektiğiniz unutmayın.

İnşaat hijyenikliği nasıl yapılır dediğinizde gereksiniminiz olan en mühim ürünlerden biri yüz maskesidir. Boya lekelerini çıkarmak amacıyla tiner olsun, fayanslarda kullanacağınız çamaşır suyu olsun çoğu malzemeyi kullanırken yüz maskesi kullanmanız gerekecektir.

Her temizlikte bulunduğu gibi yukarıdan aşağıya gitmek işinizi basitleştirir ve temizlediğiniz zemini bir kere daha temizlemek mecburiyetinde kalmazsınız. Bu yüzden duvarları, dolapları ve camları ilk olarak temizleyin.

Ayrıca dıştan içe temizlemek, yani balkon ve camları temizleyip içeri girmek de akıllıca bir strateji olacaktır.