Detaylı İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?

Bazı yüzeyler inşaat esnasında daha zorlu lekelere maruz kalmış olabilir.

Bu yüzeyleri temizlemek amacıyla şu yöntemleri kullanabilirsiniz:
İnşaat ardından banyo hijyenikliği esnasında alçılı ve kireçli yüzeyleri, fayansları ıslatmadan evvelce bir çuval sayesinde ovarak kirin kabasını alabilirsiniz. Daha sonra duşakabini ve tuvaleti çamaşır suyuyla temizleyebilirsiniz.
İnşaat ardından fayans hijyenikliği nasıl yapılır dediğinizde ilk olarak maskenizi takıp, camları açarak bütün tozları güzelce süpürün. Bir bez ile fayansların kabasını alın. Derzleri temizlemek amacıyla Cif Amonyaklı Krem gibi etkili bir ürün kullanabilirsiniz. Su lekeleri olması halinde ise fayansları ılık su ve sirke karışımıyla silip durulamak yararlı olacaktır.

İnşaat ardından cam hijyenikliği nasıl yapılır dediğinizde ise büyük ihtimalle boya lekelerine araya girmek etmeniz gerekecektir. Bu lekeleri ilk olarak jilet ile kazıyabilirsiniz. Daha sonra maskenizi takıp boya lekelerini tiner ile çıkarabilirsiniz. Son olarak camlarınızı normal bir şekilde silerek ince hijyenikliğini gerçekleştirme gerekecektir.
İnşaat ardından parke hijyenikliği amacıyla evvelce elektrik süpürgesiyle iyice süpürün. Daha sonra ahşap yüzeyler amacıyla özel bir temizleyiciyi suya ekleyerek bez ya da paspas ile silebilirsiniz.
Bu yollarla inşaat ardından ev hijyenikliği nasıl yapılır sorunuz yanıtlanmış olacak. Size ise yorucu bir temizlikten sonra yeni ve hijyenik evinizin tadını çıkarmak kalacak.

İnşaat hijyenikliği nasıl yapılır dediğinizde, yukarıdan aşağıya ve dışarıdan içeriye doğru bir yol izleyin. Tiner, çamaşır suyu gibi ürünleri kesinlikle talimatlarına ideal şekilde, bir maske takarak kullanın ve ortamı iyi havalandırın. Alçı ve kireç çoğu tespit edilen yüzeyleri ıslatmadan evvelce bir çuval sayesinde ovalayarak çok kirlerden kurtulun.